Press Enter / Return to begin your search.

Każdy blogger wie, ile pracy kosztują codzienne procesy związane z prowadzeniem bloga. 

Pomysły, pisanie, fotografia, projektowanie graficzne, edycja, tworzenie strony internetowej, obsługa mediów społecznościowych, marketing, tworzenie sieci, a czasem nawet operacje w sklepie ! 

Tak dużo do zrobienia! 

I tak wielu nie-blogerów uważa, że ​​to łatwe…

Mogę sobie tylko wyobrazić, jak wspaniale bym się czuła, gdybym znalazła taką listę zasobów, kiedy zaczynałam tworzyć swoje blogi (a było ich kilka). Istnieje mnóstwo niesamowitych rzeczy, które tylko czekają, aż ich użyjesz, aby cały proces projektowania i tworzenia był o wiele bardziej wydajny i łatwiejszy.

DLATEGO MAM DLA CIEBIE WSPANIAŁĄ LISTĘ ZASOBÓW DLA BLOGERÓW!

POPULARNE POSTY

Zacznę od najpopularniejszych postów na mojej stronie ! Tak wiele osób uznało, że przeczytanie ich jest bardzo przydatne, więc mam nadzieję, że Ty też to robisz!

Jak zarabiać w Programie partnerskim

Jak utworzyć bloga i jaką platformę wybrać

Jak zostać dyrektorem Generalnym własnego życia

Jak zwiększyć ilość odwiedzających Twojego Bloga …

i więcej, wszystko znajdziesz w kategorii Poradniki

HOSTING I DOMENY

HASH MAGNET

Dobre dla :  Uruchomienie witryny WordPress

Hash Magnet (nowa nazwa – Hash Magnet)to najlepszy hosting, z którego możesz skorzystać, jeśli zdecydujesz się założyć własny blog WordPress, witrynę internetową lub sklep internetowy. 

Nie kosztuje to wiele i niezwykle łatwo jest  założyć bloga  na własnej domenie i uruchomić go w mgnieniu oka. Kupując hosting u Hash Magnet, możesz jednocześnie utworzyć swoją domenę (yourblogname.com) w tym samym miejscu.

Dobre dla :  Kupienie domeny (np. www.twojblog.com)

Kiedy masz bloga na Blogger.com i chciałbyś mieć własną domenę zamiast adresu blogspot, w 100% polecam również Hash Magnet, bo Oni zainstalują nową domenę dla Ciebie i o nic nie musisz się martwić. Posiadają również wiele innych usług, z których warto skorzystać.

Gdy chcesz skorzystać z hostingu Hash Magnet, to mam dla Ciebie prezent. Skorzystaj z linku→ i przy zakupie wpisz kod : gratianajoanna , a uzyskasz rabat w wysokości 10 % .

CZCIONKI, GRAFIKA I PROJEKTOWANIE

CANVA

Dobre dla :  Tworzenie zdjęć i grafiki dla blogów i na media społecznościowe

Jeśli skorzystasz z darmowej wersji, również masz bardzo wiele możliwości dopasowania swoich zdjęć i tworzenia pięknej grafiki.

Canva Pro jest jednym z moich ulubionych programów do edycji obrazów i tworzenia grafiki (i bardzo polecam!). 

Wolę wersję Pro Canva, ponieważ mogę przesłać wszystkie zakupione czcionki, a także używać własnych czcionek! Canva eliminuje stres związany z nauką obsługi programu Photoshop. 

Gdy potrzebujesz programu, w którym możesz tworzyć grafiki do postów na blogu, grafiki do mediów społecznościowych i wszystko inne, gdzie obrazy i tekst są połączone, Canva to program, który jest bardzo łatwy w użyciu. 

Mają świetne szablony do wykorzystania, jeśli zagubisz się i nie wiesz, od czego zacząć.

ADOBE PHOTOSHOP

Dobre dla :  Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć

Kiedy masz czas i cierpliwość, warto nauczyć się obsługi Photoshopa ! 

Zawsze mam go otwartego na moim komputerze i używam go do wszystkiego, w tym grafiki moich postów na blogu, logo, grafiki paska bocznego i edycji zdjęć. 

Subskrypcja jest dość kosztowna, jednak jeśli używasz go na co dzień i tworzysz grafiki, które przyczyniają się do sukcesu Twojego bloga, to jest to warte każdego dolara.

PIXLR

Dobre dla :  Edycji i tworzenia grafiki

Byłam bardzo szczęśliwa, kiedy znalazłam tę stronę, ponieważ jest bardzo podobna do Photoshopa! 

Wiem, że wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup Photoshopa i opłacenie abonamentu, więc jest to dobra alternatywa, a korzystanie z niej jest bezpłatne. Możesz utworzyć nowy dokument w dowolnym rozmiarze, dodać tekst, dodać warstwy i wiele więcej.

GET EMOJI

Dobre dla :  Skopiuj i wklej emotikony

Czasem, gdy piszę na Twitterze lub Facebooku, uwielbiam używać emotikonów. Dodają odrobinę osobowości i zainteresowania do wszystkiego, co masz do powiedzenia, i ogólnie są po prostu zabawne. Ta strona zawiera wszystkie możliwe emotikony, które można przewijać. 

Jeśli jesteś przy komputerze i chcesz dodać coś do platformy mediów społecznościowych, która nie ma opcji wyboru Emoji, możesz po prostu skopiować i wkleić go z tej strony.

E-COMMERCE

SENDOWL

Dobre dla :  sprzedaży eBooków!

To jest platforma, na której sprzedawałam eBook Imagine Million i naprawdę mam do powiedzenia tylko dobre rzeczy! 

Skonfigurowanie produktu do sprzedaży, pobranie adresu URL przycisku sprzedaży dla przycisku na mojej stronie sprzedaży, śledzenie sprzedaży i uruchomienie programu partnerskiego było łatwe.

ETSY

Dobre dla :  Prowadzenie sklepu internetowego

Etsy to jedna z najlepszych platform do sprzedaży produktów cyfrowych i fizycznych. Istnieje cała społeczność klientów poszukujących nowych rzeczy do kupienia, czy to produktów materialnych, takich jak kubki lub nadruki, czy produktów cyfrowych.

WOOCOMMERCE

Dobre dla :  Prowadzenie sklepu z blogami

WooCommerce to wtyczka WordPress, którą instalujesz na swoim blogu, aby prowadzić sklep internetowy, jeśli oczywiście motyw jest do tego przystosowany.

Po skonfigurowaniu WooCommerce jedyne co pozostało, to dodanie swoich produktów, ustawienie płatności i sprzedajesz wszystko na swoim blogu WordPress ! 

To świetny sposób na śledzenie wszystkiego w jednym miejscu. Jeśli planujesz prowadzić sklep na swojej stronie internetowej, zawsze upewnij się, że wybierasz motyw, który jest „gotowy na Woocommerce”.

PROJEKT BLOGA

Zmień, lub utwórz wygląd swojego bloga WordPress za pomocą nowego motywu.

Istnieją miliony motywów dla WordPress w całym internecie jest ich pod dostatkiem, jednak spora grupa, szczególnie darmowych, nie spełnia wymagań, gdy chcesz rozwijać swojego bloga warto zainwestować, w dobry motyw, co wcale nie musi kosztować wiele.

INNE DZIAŁANIA

WETRANSFER

Dobre dla :  Wysyłanie dużych plików

Czy nie irytujesz się, gdy chcesz wysłać komuś dokument lub zdjęcie pocztą e-mail i dostajesz informację, że rozmiar pliku jest zbyt duży? Dzięki WeTransfer możesz bezpłatnie przesyłać pliki o rozmiarze do 2 GB (20 GB z planem Plus). 

Używałam tej strony jak szalona podczas tworzenia mojego eBooka, ponieważ z całą dołączoną grafiką był to duży plik. Mój dostawca poczty e-mail po prostu nie mógł wykonać tej pracy !

MAILCHIMP

Dobre dla:  Wysyłanie e-maili z listami mailingowymi

Ta strona internetowa jest świetna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność z listą mailingową na blogu. 

Tworzenie świetnie wyglądających wiadomości e-mail jest bardzo łatwe. Możesz mieć listy dla różnych grup osób i wybrać, do kogo chcesz wysłać określone e-maile. Możesz także śledzić, kto otwiera wiadomość e-mail, kto rezygnuje z subskrypcji i kto klika linki w wiadomości e-mail.

CONVERTKIT

Dobre dla :  Tworzenia listy subskrybentów

Jeszcze niedawno Convertkit był płatną platformą ( jest nadal ), ale ku mojej radości w tej chwili jest możliwość bezpłatnego korzystania Convertkit do 1000 subskrybentów. Korzystam z tej platformy i szczerze powiem, porzuciłam Mailchimp dla nich. Kocham to i lepiej to działa dla mnie, myślę, że dla Ciebie też zadziała cudownie.

Przeszłam wiele platform subskrypcyjnych i najczęściej była to droga przez mękę.

Co głównie odróżnia Convertkit od innych paltform ?

  • Jest stworzona przez Blogera, więc też przeszedł przez wszystkie etapy rozwoju swojego bloga i wie co działa najlepiej, a co po prostu nie.
  • Platforma ma wiele możliwości, można tworzyć dowolne szablony.
  • Można tworzyć Landing Pages, co jest bardzo ważnym udogodnieniem, nie trzeba obciążać swojej witryny dodatkowymi podstronami.

Wierzę, że polubisz moje porady, zasoby i zaglądaj tu czasami, bo z pewnością będę uzupełniać ten zbiór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana