Press Enter / Return to begin your search.

Moich 14 najlepszych wskazówek dotyczących blogowania

Wierzę, że najlepszych lekcji można się nauczyć przez porażki i uważam, że są to doświadczenia, które zapadają najgłębiej w pamięć. Jest mądrość w tym, by po prostu przeżyć te doświadczenia, jest tyle piękna na tej ścieżce, bez względu na to, jak kręta i trudna się wydaje.

Wierzę również, że dobrze jest ofiarowywać swoje własne błędy i doświadczenia innym ludziom. 

Dla Ciebie – krótka lista wskazówek dotyczących blogowania od kogoś, kto na tym polu wiele przeszedł.

Gdybym miała takie wskazówki na początku swojego pisania, z pewnością zaoszczędziłby mi to wiele czasu.

Wierzę, że będzie to pomocne na Twojej własnej ścieżce w blogowaniu :

Pisz dla siebie

Wiem, co Ci powiedziano ! 

Powiedziano Ci, żebyś wybrał publiczność (niszę), pisał dla niej, mówił do publiczności, pisał o każdej sympatii / antypatii / obsesji / i osobliwościach. 

Powiedziano Ci, że to klucz do sukcesu, pisząc to wszystko. Ale oczywiście jest inny sposób ( zawsze jest inny). Zamiast tego spróbuj pisać dla siebie. Napisz, co chcesz. Napisz, czego chcesz się nauczyć … , dla samej przyjemności pisania. Pisz, ponieważ to kochasz, ponieważ masz coś do odkrycia, a nie dlatego, że masz coś do powiedzenia i natychmiast to opublikuj. Jeśli chcesz możesz (albo zostaw jako szkic).

Konsekwencja

Pisz tak często, jak to tylko możliwe (nie oznacza to, że publikuj tak często, jak to tylko możliwe). Nabierz nawyku, pracuj nad swoim rzemiosłem w pisaniu. Odkryj swój styl. Wiem, na to trzeba czasu i cierpliwości, wielkich pasji i wielkich porażek, ale rób to mimo wszystko. Skoncentruj się na spójności w pisaniu, a konsekwencja w publikowaniu przyjdzie później. Usiądź na krześle i napisz. Edytuj później. Opublikuj później. Na razie po prostu napisz.

Zmień swój Cel

Wzrost wymaga czasu – weź pod uwagę cel inny niż ogromne liczby i sława w Internecie. Rozważ cel uczenia się, eksploracji, dokumentowania szerokiej gamy pasji i celów w swoim życiu. To wymaga czasu, ale zapewnia również zrównoważony rozwój. Jeśli celem jest odkrywanie – w sobie lub w czymś innym, to jest dobre ( odkrywanie siebie nie jest konieczne, natomiast konieczne jest tworzenie siebie na nowo ) .

Pozwól sobie na zmiany

Skoro o tym mowa, można by pomyśleć, że odnosząca sukcesy blogerka musi od samego początku wiedzieć co chce tworzyć i o czym pisać. To nieprawda. Zawsze jest inny sposób . 

Ta przestrzeń zaczęła się jako moje portfolio, potem blog o projektowaniu, a potem to co jest teraz ? o blogowaniu ? zarabianiu w internecie ? sztuka ? To nie ma znaczenia.  Jeśli w pewnym momencie zechcesz, aby Twój blog stał się miejscem gdzie zarabiasz na życie, to też jest w porządku.

Nie rób sobie presji, że musisz brnąć dalej w to, co dla Ciebie zbyt małe lub niewygodne, tylko po to, by trzymać się ciągle tego, co zacząłeś. Pozwól sobie na zmianę. Oprzyj się pokusie, by uwierzyć, że treść jest ważniejsza niż Twoja dusza, że ​​czytelnik pomyśli sobie, że nie wiesz czego chcesz i nie masz pomysłu na siebie. Jeśli czujesz, że nie możesz już pisać o rzucaniu poduszkami, zrezygnuj z pisania o rzucaniu poduszkami.

Pomyśl o projekcie

Dobry projekt strony internetowej to jak zadomowienie się przy pisaniu na czystym, ładnym biurku. Jest to zaskakująco ważne, zarówno dla Ciebie, jak i dla tych, którzy odwiedzają takie biurko. Zwróć na to uwagę – projekt nie musi być skomplikowany. Szablony to dobry punkt wyjścia.

Zapomnij o statystykach

Ludzie to nie liczby. Czytelnicy to nie statystyki. To ludzie, Ty i ja, we wszystkich naszych cudownych zawiłościach. Nie przejmuj się współczynnikami odrzuceń i wskaźnikami konwersji. W końcu jest wiele innych rzeczy, o które można się martwić. 

Zrób coś dla siebie

Kiedy zaczniesz pisać konsekwentnie, być może konsekwentnie publikować, kiedy będziesz pewny swojego rzemiosła i poczujesz potrzebę do podzielenia się nim z kimś innym niż Twoja przyjaciółka, rozważ zaoferowanie posta gościnnego na swojej ulubionej stronie, lub w innym czasopiśmie. Wystarczy prosty e-mail przedstawiający siebie, kilka pomysłów na posty i kilka linków do Twojej pracy, nie ma potrzeby organizowania wyprawy na Księżyc. Zrób rozeznanie. Nadaj temu osobisty charakter.

Dobrym pomysłem jest przystąpienie do Programów Partnerskich. Możesz wybrać dowolne produkty, wypróbować i podzielić się swoją recenzją na ich temat.

Projekt mobilny

Blogi są często czytane w w telefonie, więc zastanów się nad prostym i minimalistycznym projektem, który będzie wyglądał tak samo dobrze na telefonie, jak na ekranie komputera.

Życie na miejscu pierwszym

Być może osiągnąłeś duży sukces. Być może masz miliardy obserwujących na Instagramie lub pierwsze urodziny Twojego dziecka znajdują się na pierwszej stronie gazet. Może nawet jesteś sławny na Facebook. Trzymaj to ! Ale otocz się ludźmi, którzy czytają książki , którzy zawsze mylą Twittera z chorobą weneryczną, którzy wciąż mają telefon z klapką. 

Bloguj, aby żyć, jeśli chcesz, ale nie żyj, aby blogować. Pamiętaj, że życie zawiera o wiele smaczniejsze wymiary niż tylko to, co na ekranie.

Bądź wybredny

Media społecznościowe nie są wymagane, możesz pisać i bez nich. To narzędzie do dzielenia się i tylko tyle. Nie musisz tego komplikować, planując aplikacje lub strategie dotyczące treści, wykorzystując wskaźniki zaangażowania lub automatyczne liczniki czasu. Napisz coś i podziel się tym, jeśli chcesz. Poczuj coś i podziel się tym, jeśli chcesz. Wybierz, które platformy są dla Ciebie najbardziej przyjemne, a następnie idź dalej i ciesz się nimi .

Przemyśl używanie różnych sztuczek

Jasne, że nagłówek oszałamiający jest chwytliwy. To działa. Jeszcze wczoraj kliknęłam na 20 niesamowitych wiadomości, o których istnieniu nigdy nie wiedziałam (były tak niesamowite, jak tylko można sobie to wyobrazić). 

A jednak sztuczki to nie wszystko. Twoje posty nie muszą być obezwładniające. Nie musisz w pocie czoła badać SEO, tworzyć makiet graficznych na Pinterest do każdego posta, który piszesz, ani pozować na Instagramie. Nie musisz przestrzegać „zasad”. Możesz, jeśli masz czas i ochotę. Ale możesz, a musisz, to są dwie różne rzeczy.

Poproś o wsparcie

Jeśli nie masz pewności co do technologii, rozważ platformę oferującą wbudowane wsparcie techniczne za pośrednictwem przewodników, samouczków, warsztatów i filmów. Istnieje trylion wielkich zasobów tutaj dla blogera, który po raz pierwszy tworzy bloga.

Wstrzymaj się jeśli

Dziel się sobą, ale nie musisz się dzielić wszystkim. Zachowaj to, co jest święte dla nielicznych, a resztę opisuj z taką odwagą, na jaką możesz się zdobyć. Istnieje różnica między byciem w pełni autentycznym a w pełni przejrzystym, to ostatnie nie jest konieczne.

Idź swoją drogą

Internet jest rozległy, głęboki i bezkresny. 

Jest miejsce dla Ciebie. 

Jest miejsce, by marzyć tak śmiało, jak się odważysz. Stwórz swój “dom w internecie”. Zajmij swoją przestrzeń. Odważ się, jak chcesz i jeśli chcesz.

Te wskazówki zostały napisane dla moich przyjaciół blogerów . Gotowy do założenia własnego bloga? Udaj się tutaj z kodem oferty „gratianajoanna”, aby otrzymać 10% zniżki na zakup miejsca dla Twojej strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana