Press Enter / Return to begin your search.

Wiesz, kto przestanie mnie lubić po tym, jak to przeczyta ? (Oprócz miłośników mgły, którzy od dawna mnie nie lubią.)

Planowanie nie uczyni Cię bogatszym, tylko działanie ma sens
Planowanie nie uczyni Cię bogatszym, tylko działanie ma sens

PLANIŚCI

Oh, czy zazdroszczę Planistom ?! 

Niestety, mam teorię na ten temat i jestem pewna, że jesteś ciekawy jaka to teoria. 

Teoria jest taka, że chociaż zawsze będę podziwiała Planistów za ich zdolność do tworzenia planów (i ich zdolności do mówienia bez końca na ten temat ), ale są oni w znacznie gorszej sytuacji, jeśli chodzi o inny obszar, o którym myślę i trzeba o tym koniecznie porozmawiać, ponieważ ten obszar jest super ważny. 

A wiesz, który to obszar ?

OBSZAR TWORZENIA WŁASNYCH MOŻLIWOŚCI.

Ponieważ jest jedna rzecz, której nauczyłam się przez wiele, wiele lat, kiedy robiłam wiele różnych rzeczy dla siebie, niezależnie od tego, czy chodzi o zakładanie firm, publikowanie tekstów, czy robienie innych rzeczy, to jest to prawdopodobnie jedna z najważniejszych rzecz do zrobienia, o której musisz wiedzieć :

NIE MA ZNACZENIA, GDZIE ZACZNIESZ, JAK ZACZNIESZ, PO PROSTU ZACZNIJ.

Co jest trudne dla naszych przyjaciół – planistów !  

Każdy człowiek chciałby mieć jasny plan działania, który zaczyna się na początku i zgrabnie porusza się wzdłuż osi czasu. Ma jasno zdefiniowane kamienie milowe i podąża według wcześniej zaplanowanych ram czasowych, a następnie plan kończy się wielkim sukcesem, galą w czarnym garniturze i krawacie, a wszystko jest posypane brokatem, który błyszczy w promieniach zachodzącego słońca ( chyba, że ktoś woli wschodzące słońce po całonocnym bankiecie ).

Mówienie komuś, żeby tylko wybrał miejsce, dowolne miejsce i zaczynał tam, jest w zasadzie jak

Hej, wyjdź w kosmos i po prostu to wymyśl !

 Ale to jest dokładnie to :

Ty, masz osobistą wolę wyjścia w świat i nadania mu własnego sensu, własnej indywidualności. Przestań czekać, aż ludzie powiedzą Ci, co masz robić, w jakiej kolejności i kiedy. To Ty masz zdecydować, co Twoim zdaniem należy zrobić. Ty stwórz własne możliwości i postaw na siebie. Wybierz miejsce i po prostu zacznij.

Naprawdę nie ma znaczenia, gdzie zaczniesz. Ale czekanie, aż wszystko będzie idealnie gotowe, by zacząć zabije Twój zapał.

Co według mnie sprawia, że ​​planowanie jest bardziej ryzykowne niż nie planowanie ? 

Bo jeśli wywieram na siebie presję, aby mieć ten doskonały plan, ze wszystkim zaplanowanym detalami, zgadnij co się dzieje ? 

TO SIĘ NIE DZIEJE 

Myślenie – nie mam planu, a bez tego nic się nie zadzieje i też nic się nie dzieje. Teraz wszystko, co mogło być piękne, spontaniczne, żywe, umrze powolną śmiercią bo nie zrobiłam planu.

Nie możesz uzależnić swojego sukcesu od planu i zawartej w nim wiedzy, o tym co zapewni Ci sukces.

Nikt z nas nie wie, co zadziała, a co nie, dopóki tego nie spróbujemy. I chociaż struktura Planu może być przydatna dla niektórych, to ludzie kreatywni działają bez planu, bo to zabija wyobraźnię i pomysły, które się pojawiają w najmniej oczekiwanych momentach.

Planowanie nie uczyni Cię lepszym.
Stawanie się lepszym czyni Cię lepszym.

A jedynym sposobem jest działanie, zamiast planowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana