Press Enter / Return to begin your search.

Posiadasz wielki Skarb | Korzystaj z niego by Tworzyć swoją rzeczywistość

Dziś o tym chcę Ci powiedzieć.

Być może nie jest to dla Ciebie odkryciem, być może dołożę jedynie drobną cegiełkę do tego, o czym już wiesz. Ale może być też tak, że odkryjesz coś nowego.

Opowiem Ci jaki skarb posiadasz i możesz go wykorzystać w dowolny sposób, wszystko zależy od Ciebie. Bo umysł, to tak naprawdę jedyna rzecz, na którą masz wpływ i którą możesz kształtować.

Jednak aby to robić potrzebna jest informacja, jak funkcjonują wszystkie “trzy umysły” człowieka.

Pomyślałam, że podzielę się z Tobą moimi odkryciami. Odkryciami, które zbierałam na przestrzeni wielu lat i nie są to rozważania teoretyczne. Te rzeczy sprawdziłam w praktyce.

Nie przejmuj się jeśli to co będziesz czytać wyda się conajmniej dziwne.

Oczywiście, że i Ty i ja umysł mamy jeden, jest całością.

Zrobiłam ten podział tylko dlatego, aby opisać trzy płaszczyzny funkcjonowania umysłu.

Dla przejrzystości powiem, że mózg i umysł, to dwie oddzielne sprawy. Chociaż jeden od drugiego jest zależny, mają różne obszary istnienia.

Mózg, to organ w głowie i jest podstawą umysłu.

Umysł to coś bardziej abstrakcyjnego, energetycznego i nie koniecznie wszystkie jego płaszczyzny są w głowie.

O tym będzie w dalszej części.

 

3 Umysły

Umysł świadomy

Płaszczyzna fizyczna

Umysł świadomy to ten, którym człowiek posługuje się w ciągu dnia, wykonuje swoją pracę, czy inne czynności. Ten, za pomocą którego odbiera świat fizyczny.

Jednocześnie jedynie umysł świadomy ma zdolność podejmowania decyzji, tej zdolności nie posiadają pozostałe dwa umysły.

Jednak wbrew pozorom to nie umysł świadomy sprawia, że życie każdego człowieka jest takie, lub inne, bo to jakie ono jest  decydują zapisy w podświadomym umyśle.

Umysł świadomy stanowi najmniejszą część, bo zaledwie około kilku procent całego umysłu.

Zrobiłam szkic dwóch obszary umysłu

umysł świadomy i podświadomy by gratiana
umysł świadomy i podświadomy. Nie trudno się domyślić, że im głębiej, tym schematy są bardziej ugruntowane i wymagają większego zrozumienia, by przestały działać. Umysł nadświadomy, to otaczająca woda.

Umysł podświadomy

Płaszczyzna intelektualna. Świat wyobrażeń. Wykonawca

Wyobraź sobie górę lodową. Jestem pewna, że wiesz jak ona wygląda. Jeśli tak, to możesz z łatwością zobaczyć proporcje umysłu świadomego w stosunku do podświadomego.

Ten mały wierzchołek wystający ponad powierzchnię wody, to świadomość, płaszczyzna fizyczna, to co pod wodą to podświadomość. Dokładnie takie są proporcje.

Podświadomość śmiało mogę porównać do płyty CD.

Płyty, która jest nagrana i odtwarza wszystko, co na niej zapisano. Płyta nie ma żadnej decyzyjności, samodzielnie nie ma możliwości zmienić żadnego swojego zapisu, nie może nic usunąć, może jedynie dopisywać bez końca nowe informacje.

Jednocześnie na tej płaszczyźnie powstają wyobrażenia. Wyobrażenia, które później mają odbicie na płaszczyźnie fizycznej.

Podświadomość nie funkcjonuje w świecie dualnym, czyli nie klasyfikuje, czy jakiś zapis działa na korzyść, czy na niekorzyść „właściciela”, nie rozumie dobre, złe. Po prostu tworzy w życiu człowieka sytuacje zgodne z zapisanymi wzorcami, przekonaniami, przeżyciami itp. Tu mieszają także wszelkie blokady, kompleksy i rzeczy, które sprawiają, że nie można żyć w pełni.

Dodatkowo posiada zapisy rodziców, dziadków i wiele pokoleń wstecz oraz przekonania globalne, które zostały nałożone na całą ludzkość. W ten sposób odtwarza się ta płyta w kółko i w kółko, podobnie jak ta z Twoją ulubioną muzyką.

Czy jest sposób na zmianę tych zapisów ?

O tak, jest taka możliwość. Zmiany tworzy się za pomocą wyobrażeń, jakkolwiek by to nie zabrzmiało.

Ale o tym może zadecydować jedynie świadomy umysł. Trzeba nagrać tę płytę na nowo.

Uwierz mi, jeśli chcesz zmienić swoje życie nie ma innego sposobu.

Nie ma żadnej czarodziejskiej różdżki, żadnego uzdrowiciela itp. To Twój umysł i tylko Ty możesz zmienić swoje zapisy, nie ma innej możliwości. Umysł podświadomy uczy się przez powtarzanie, właśnie przez powtarzanie nowego wzorca, można zmienić zapisy.

Są metody na to, gdzie działając konsekwentnie można osiągnąć bardzo, bardzo wiele i skutecznie zmienić wszystko, co uznasz za konieczne.

Zmiany zachodzą, to pewne, sama tego doświadczam i doświadczałam w przeszłości.

Chcę Ci powiedzieć, że niektóre zmiany przebiegają dosyć boleśnie.

Często obracają się w ruinę pewne obszary życia, niekiedy całe życie. Ale gdy stare mury runą podniesiesz się jako nowy człowiek, powstaniesz jak Feniks z popiołów i pomimo trudności i często trudnych do zniesienia sytuacji warto.

Bo jeśli zapisy w podświadomości sprawiają, że człowiek jest nieszczęśliwy, to co ma do stracenia ? Myślę, że niewiele.

Umysł podświadomy zapisany jest w ciele. Za pomocą kształtów i form zapisuje wszystko co w nim zawarte. Stąd też powstało określenie „myślokształty”.

W zależności od zapisów, myślokształty są umieszczone w różnych obszarach ciała. Jeśli zapisy są niszczące, traumatyczne w ciele powstają tzw choroby.

Choroby to nic innego, jak sygnały umysłu

Zrób coś z tym, bo zginiemy !

To, że umysł ma moc uzdrowienia, lub wywołania “choroby” można się przekonać obserwując efekt placebo lub nocebo.

To jest kwestia wiary i wyobrażeń, zapisów.

Jeśli człowiek choruje i poda się jemu lekarstwo i on uwierzy w to, że lekarstwo jest najlepszym środkiem na jego przypadłość i że wyzdrowieje na pewno, tak się stanie, choćby tym cudownym lekarstwem okazała się zwykła herbata, lub cukierek.

Odwrotnie też się dzieje. Gdy ktoś usłyszy od lekarza, któremu ufa bezgranicznie, że zostało mu pół roku życia, ten człowiek umrze, choć przeżyłby prawdopodobnie, gdyby lekarz powiedział inaczej.

Choroby genetyczne 

To trudna sprawa. Jak pisałam wyżej, umysł podświadomy zapisany jest w ciele. Ciało posiada pole informacyjne, które nakłada się na pole informacyjne innych ludzi, z którymi jest się blisko, obcuje się.

Te pola informacyjne nakładają się, przenikając się wzajemnie.

Matka nosi dziecko w swoim ciele przez 9 miesięcy. Za jej pośrednictwem przekazywane są dziecku zapisy jej podświadomości. Ponieważ dziecko jest połączeniem matki i ojca. W czasie poczęcia i wspólnego życia ich ciała, tworzą kombinację ich pól i informacje przekazywane są dziecku.

Dlatego też są przypadki, gdy rodzą się chore dzieci, albo dzieci, które w wieku kilku lat chorują na nowotwory.

Wypadki także tworzy podświadomość.

Wiele sytuacji ciągnie się przez pokolenia i dlatego w rodzinie np wielu ludzi choruje na te same choroby, lub przyciąga podobnych partnerów życiowych, albo pojawiają się podobne przeżycia.

Jest jednak wspaniała wiadomość. Te zapisy można usunąć. Warto wykonać tę pracę, bo z “klątw” rodzinnych uwalnia się nie tylko siebie, ale także swoje dzieci.

Opowiem krótką historię.

Pewna kobieta żaliła się, że zbyt dużo pracuje, nie może wziąć urlopu. Często powtarzała, że chciałaby jakiś czas pobyć w domu i odpocząć. Pewnego zimowego dnia idąc do pracy złamała nogę. Świadomie nie była w stanie podjąć decyzji, by odpocząć, ale wyraziła takie życzenie.

Bo podświadomość jest jak Dżin z lampy Alladyna – Twoje życzenie Panie jest dla mnie rozkazem.

Umysł nadświadomy

Najwyższy potencjał, duchowy. Duchowa płaszczyzna myśli.

To coś pięknego, mój ulubieniec.

To woda, która otacza górę lodową, o której napisałam wcześniej.

To Boski umysł zawiadujący kreatywnością i wszelkim dobrem płynącym ze Wszechświata.

Do zobaczenia za chwilkę – Gratiana

    1. Dziękuję. Postanowiłam wykopać tomiska moich notatek zbieranych latami i podzielić się nimi. Miło mi, że jest to klarowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana