Press Enter / Return to begin your search.

Chcesz odkryć swoją pasję i nie wiesz, co lubisz robić ? Nie masz pojęcia, co możesz robić, co pokochasz, a co może również opłacić rachunki ?

Pozwól, że przedstawię Ci szaloną sugestię : załóż bloga !

Poważnie

Blogowanie otworzyło mi wiele drzwi do wolności ! 

Kiedyś myślałam, że zarabianie online oznacza wymyślenie pomysłu na produkt lub usługę i zbudowanie wokół tego biznesu. Tak, myślałam, bo czytałam wiele “mądrych” porad, gdzie ludzie z pełnym przekonaniem o tym pisali.

Produkt, nisza i tym podobne rzeczy.

Zrobiłam rewolucje, odstawiłam te “marketingowe porady”

Może im to przyniesie korzyści, lub pomoże im rozwiązać problem, ale nie tylko o korzyści chodzi w prowadzeniu bloga. 

Kiedyś myślałem, że magiczny pomysł przyjdzie do mnie jak błyskawica, błysk geniuszu, że jeden pomysł zmieni wszystko.

Po wielu latach blogowania, dowiedziałam się, że wszystkie te wcześniejsze założenia były dalekie od tego, co chcę robić i w dłuższej perspektywie było to męczące, nie inspirujące. 

Miłam wiele blogów, na wszelakie tematy i przyznam, że pomogło mi to wyeliminować tematy, w których nie czułam się dobrze. Owszem, tematy były interesujące, ciekawe dla mnie, jednak nie było to coś, czym bym chciała się zajmować przez dłuższy czas.

Blogowanie jest o wiele potężniejsze niż większość ludzi zdaje sobie sprawę !

Czego się dowiedziałam o Firmach Internetowych ?

Szybko odkryłam, że ten rodzaj myślenia po prostu nie działa (przynajmniej nie dla mnie !). Może działał lata temu, ale wszystko zmienia się tak szybko. Myślę, że teraz to myślenie oldschoolowe.

Ponieważ wymyślanie kolejnego wielkiego pomysłu wiąże się z odłączeniem, od całej idei, a nie z realizowaniem tego co się kocha i w czym można być pomocnym innym ludziom.

I będę szczera : można poczuć różnicę.

Więc czego żałuję, że nie wiedziałam, zanim zaczęłam swój pierwszy biznes ? po prostu załóż bloga !
To przeciwieństwo czekania na Wielką ideę, wielki pomysł i jest o wiele lepsze, bo zakładając bloga, jesteś w procesie odkrywania tego co najlepiej działa dla Ciebie. Tworzysz siebie i to sprawia, zaczyna się kształtować Twoja własna droga.

W życiu nie chodzi o to, aby siebie odkrywać, a o to, aby Tworzyć Siebie !

Dzięki blogowaniu, możesz najpierw palcem wypróbować wodę, zamiast wskakiwać do niej natychmiast, żeby potem nie przeżyć rozczarowania, lub wypalenia.

Blogowanie odwraca zwykły rozwój tradycyjnego biznesu – najpierw nawiązuje kontakt z ludźmi, a potem wychodzi im na przeciw, a wszystko to z pomocą tego, co kochasz robić najbardziej, ze wszystkimi swoimi unikalnymi pasjami i umiejętnościami.

Najlepsze jest to, że nie musisz tego wszystkiego wymyślać. W rzeczywistości nie będziesz w stanie tego wszystkiego zaplanować z tym modelem biznesu. 

I to jest wyzwalające !

Jeśli zbudowałeś swojego bloga, to jesteś już na świetnej drodze do generowania dochodów online wcześniej, niż myślisz !

A cóż może być piękniejszego w życiu niż robienie tego co się kocha i co pozwala opłacić rachunki ? Jak to się stanie, to nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia, jedyne co będziesz robić, to realizować swoje pasje.

Spędziłam kilka lat studiując, testując i wdrażając zasady tworzenia treści online. Ukończyłam też Mistrzowską Szkołę Storytelingu. Ale szczerze mówiąc, więcej nauczyłem się, pracując nad swoim blogiem, wymyślając różne rzeczy w trakcie pracy !

Blogowanie jako biznes wymaga znacznie więcej niż tylko pisania artykułów. Musisz nauczyć się brandingu, WordPressa, marketingu (z szacunkiem dla społeczności, e-maili i partnerów), rozwoju biznesu, reklamy, lista jest długa …

Myślę, że kiedy już podejmiesz decyzję, przejdziesz do tego, uruchomisz bloga, podzielisz się tym co Cię wciąga, interesuje, fascynuje … ważne jest, aby utrzymać ten rozmach i przekazywać swoje przesłania.

Jeśli podejmiesz decyzję – Tak, tworzę bloga !

To mam dla Ciebie prezent – skorzystaj z mojego linku → , wpisz kod : gratianajoanna , a uzyskasz 10 % rabatu na zakup hostingu, jako miejsca dla Twojego nowego Imperium internetowego.

W ten sposób masz swoją własną motywację, a to powstrzyma Cię przed zastanawianiem się, ponownym szukaniem i być może porzuceniem tego za z takim zapałem zacząłeś !

Wiem, włożenie wysiłku i zobaczenie, że statystyki nie rosną, jest demotywujące (tak, byłam tam), a zatem stanowi niebezpieczną strefę, której należy unikać za wszelką cenę.

Kiedy spada nasza pewność siebie, spada też nasza odwaga.

Zamiast tego lepiej skupić się na swojej pasji i dobru, które może pochodzić z dzielenia się naszym przesłaniem. W tej radości jest Moc.

Nie pozwól, aby wątpliwości się wkradły. Ludzie potrzebują tego, czym możesz się podzielić. A może przede wszystkim musisz się tym dzielić z innymi ludźmi.

[convertkit form=2268243]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana