Press Enter / Return to begin your search.

Często jestem pytana o moje ulubione artykuły artystyczne i narzędzia, których używam.

Zamiast odpowiadać na każde pytanie pojedynczo, pomyślałam, że sporządzę poręczną małą listę, którą mogę aktualizować w razie potrzeby jeśli coś nowego znajdę i polubię.

Wierzę, że ten wpis okaże się pomocny w realizacji Twoich własnych artystycznych przedsięwzięć. Jeśli jest coś, co Twoim zdaniem powinno zostać dodane do tej listy, daj mi znać !

Chciałabym spróbować może czegoś nowego !? bo tyle rzeczy “rodzi” się codziennie ?!

Przybory do ​​rysowania

Ołówki:

Jeśli masz swój ulubiony ołówek to wiesz, jakie to ważne, ciekawa jestem jakiego używasz, TEN OŁÓWEK jest moim ulubionym ołówkiem do rysowania.

Uwielbiam, jak ten ołówek trzyma się w dłoni, lubię jego uchwyt – uwielbiam jego wagę i fakt, że mój ołówek nie robi się okrągły pod koniec projektu !

Mam zamiar kupić drugi. Teraz mam ołówek B i ołówek HB .

Jeśli chodzi o ołówki automatyczne, to najbardziej lubię TEN . Chociaż osobiście wolę ten, o którym wspomniałem wcześniej, noszę go ze sobą cały czas. To świetne rozwiązanie, bo nie trzeba nosić temperówki ( teraz mam 0,7 mm, ale następnym razem kupię 0,5 mm, jak będę znowu robić zakupy).

Jeśli nie jesteś pewien, którego ołówka użyć, polecam zacząć od kilku różnych ołówków (takich jak TEN ZESTAW ) i eksperymentuj, a znajdziesz swój ulubiony i pasujący do Twojego stylu.

Gumki:

Tak, mam całe pudełko na gumki ! Są bardzo pomocne, jeśli masz odpowiednie.

Moja gumka „jedź albo zgiń”, to jest rzecz, którą z pewnością bym zabrała na bezludną wyspę, to zdecydowanie gumka do wszystkiego . Mogę jej użyć do wykonania wielu różnych zadań – od uproszczenia szkicu po usunięcie ze strony kilku poważnych błędów.

Chociaż nie zastąpi dobrej BIAŁEJ GUMKI (ciężkie gumki – dobre na DUŻE błędy), to tę, którą noszę ze sobą podczas podróży. Gdyby wszystko, co miałem, zginęło w pożarze, pierwszą rzeczą, którą dostałbym, byłaby kolana gumka.

Kiedyś myślałam, że jak zarobię dużo pieniędzy, to postawię gumkom pomnik !

Gratiana

Dla tych z Was, którzy szukają dodatkowej „uczty” do zestawu do rysowania, mam to!

Niedawno zainwestowałam w gumkę Tombow ER-KUR Recharge i KOCHAM ją !

Ma moc tradycyjnej białej gumki, ale w precyzyjnym opakowaniu z cienką końcówką ołówka mechanicznego. Uwielbiam ją za dopracowywanie drobnych szczegółów i czyszczenie delikatniejszych krawędzi. Pierwotnie kupiłam okrągłą, ale wróciłam do kwadratowej końcówki. Okrągła jest nadal moim ulubionym, używam obu!

Długopisy Atramentowe:

Niedawny faworyt ma już kultowy odpowiednik: MICRON, to dobry zestaw na początek. Uwielbiam jak zwykle mniejsze rozmiary i fakt, że tusz jest wodoodporny. Tak, wodoodporny !

Najczęściej używam 01 , ale 005 uwielbiam do detali, a 03 do większych elementów.

Używam FABER CASTELL od czasów college’u i zawsze uwielbiałam rozmiar XS. Wolę pracować z jednym rozmiarem i po prostu wracać do moich linii, aby pogrubić i podkreślić, zamiast przełączać się między rozmiarami i stylami.

Papier:

Do ilustracji ołówkiem i tuszem zwykle używam tego BRISTOL PAPER lub papieru Mixed Media (nowa miłość). Podoba mi się jego gładka struktura. Jest idealny do drobnych szczegółów kolorowym ołówkiem lub niewielkich konturów atramentu. W przypadku samych szkiców po prostu chwytam arkusz papieru do drukarek lub inny podręczny szkicownik.

Kolorowe Kredki:

Uwielbiam kredki akwarelowe Caran dAche od lat, są niepowtarzalne i mają piękny i trwały kolor. Są bardzo łatwe w użyciu i mają twardy grafit, który pomaga uzyskać miękki, delikatny wygląd.

Aby uzyskać bardziej realistyczne efekty, uwielbiam używać innych kredek Prismacolor – mają one bardziej tłustą podstawę, dzięki czemu mieszają się cudownie i wyglądają bardziej jak obraz.

Przybory Akwarelowe

Pędzle:

art by Gratiana

Niedawno kupiłam i uwielbiam pędzle akwarelowe PRINCETON NEPTUNE ! Silikonowe pędzelki wiewiórki są tak miękkie i płynne, że naprawdę mi się podobają. Używam (prawie) wyłącznie okrągłych pędzli, więc kupiłam rozmiar 6, 8 i 11.

Przyznam się, że najbardziej lubię używać pędzli z naturalnego włosia, tak wiem co myślisz. Powodem jest to, że żaden syntetyczny pędzel nie chłonie wystarczającej ilości farby, by wykonać długie “posunięcie”. Najbardziej lubię TE.

Papier:

Moim ulubionym papierem do akwareli jest ARCHES , tak, wiem, że to drogi papier i w przypadku “nieudanego” malowania płakać się chce, ale uwielbiam go, jednak używam oszczędnie .

Częściowo dlatego, że jestem tani, ale głównie dlatego, że naprawdę uwielbiam pracować nad papierem akwarelowym Canson 300 Series . Jest bardzo dobry i jest niedrogi !

Podzieliłam się z Tobą częścią mojego warsztatu artystycznego, wierzę że będzie to przydatne. Jeśli coś nowego, interesującego odkryję, dodam do listy .

Do zobaczenia za chwilę – Gratiana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Imagine by Gratiana